Maroš Kudlík – Marosh the Spartan – Maroško

Maroš Kudlík a jeho príbeh

Keď mal 14 rokov, bol mu diagnostikovaný synoviálny sarkóm, ktorý sa navonok prejavoval iba ako viditeľná hrčka. Nachádzal sa v zákolennej jamke a napriek tomu, že mu nespôsoboval bolesť, zapríčinil veľa iných nepríjemností. Absolvoval mnoho vyšetrení, choroba sa vrátila a bolo nutné radikálnejšie riešenie. Nohu amputovali nad kolenom, aby sa zamedzilo šíreniu. Nejaký čas takto fungoval, nosil protézu a chodil do školy. Po nie veľmi dlhom čase lekári skonštatovali recidívu – choroba sa mu opäť vrátila. Lekári sa rozhodli pre exartikuláciu – vybrali mu celý zvyšok stehennej kosti aj s kĺbom. Táto operácia bola našťastie poslednou, ktorú absolvoval v súvislosti s touto chorobou.

Obdobie medzi rokmi 2002 a 2005 s občasnými prestávkami, strávil v nemocnici. Napriek tomu, že v škole dosť veľa vymeškal, úspešne dokončil základnú, strednú a vysokú školu.
Podarilo sa mu dokončiť inžiniersky stupeň v odbore aplikovanej informatiky a automatizácie v priemysle. Vždy mal rád šport. Rád hrával basketball a dodnes je jeho veľkým fanúšikom.

V roku 2007 sa dostal k stolnému futbalu, ktorý neskôr začal hrať aj súťažne a organizuje turnaje. Začiatkom roku 2016 sa dostal ku crossfitu, TRX a joge. Od tohto momentu sa začali diať zázraky. Hneď po prvej hodine cvičenia nastala explózia endorfínov, ktorá spôsobila pocity, aké nikdy nezažil. Začal cvičiť pravidelne. Kondička rástla a skvelý pocit po tréningu ostával vždy. Kamarát mu povedal, že by sa mal zúčastniť terénneho prekážkového behu Spartan race. Podporu cítil zo všetkých strán. Nielen, že pretek dokončil, ale navyše predbehol ďalších dvadsiatich pretekárov. Od toho momentu bol o jeho osobu stále väčší záujem. Ľudia sa ho pýtajú, ako to dokázal, kde nabral toľkú silu v sebe, a kde sa berie tá odvaha.
Ukázal, že sa dá napredovať v športe alebo v hociktorej inej oblasti života, že hendikep už ďalej nemusí byť prekážkou, či výhovorkou.
Jeho cieľom je ukázať ľudom jeho motto, ktorým je presvedčenie, že za každých okolností víťazí a nikdy neprehráva.

K dnešnému dňu absolvoval 28 pretekov Spartan race, vrátane víkendov trifecta, zimných sparťanov a charitatívnych pretekov. Tento rok plánuje zúčastniť sa viac ako 15 pretekov v 7 krajinách.
Ak máte záujem získať viacej informácii o Marosh The Spartan sledujte jeho profil na FB, Instagrame, alebo HHI stránke.
A môžete sa s ním tiež aj stretnúť. – s: Marošom Kudlíkom a Human Health Institute – Inštitút pre ľudské zdravie

Marosh the Spartan

V minulosti som 3x porazil rakovinu, prišiel som o jednu nohu, no odvtedy zvládam všetko ľavou zadnou. Nestratil som však bojovnosť, vďaka ktorej prekonávam prekážky v živote tak, ako na pretekoch. Stal som sa pretekárom terénnych prekážkových behov Spartan Race, kde ukazujem, že hendikep už ďalej nemusí byt prekážkou, či výhovorkou. Mojím presvedčením je, že za každých okolnosti vyhrávam, nikdy sa nevzdám.Pôsobím v rámci Human Health Institute – Inštitútu pre ľudské zdravie okrem toho, ako event coordinator aj ako zodpovedná osoba pri projektoch na podporu pohybu a športu. Mojou úlohou je motivovať, robiť inšpiratívne prednášky, workshopy a vytvárať projekty zamerané na ochranu fyzického i psychického zdravia a hlavne informovať každého o dôležitosti pohybu pre zdravie v každej životnej situácii.Čo robím vo voľnom čase? Venujem sa športu, krásnym ženám, knihám, múdrym ženám, hre na gitare a všetkým ostatným ženám.

Motto: Nikdy sa nevzdávam, sila a vytrvalosť je ukrytá v každom z nás.P.S.: Prečo Maroško? Hovoria mi bojovník, borec, blázon, magor ale aj Maroško, napriek tomu, že som už celkom veľký. Ženy vravia, že som roztomilý a taký na objímanie.

Tak, čo poviete? Maroško sa mi asi hodí. A ešte jedna vec – humor je korením života.

Maroško a jeho voľný čas

Čo robím vo voľnom čase? Venujem sa športu, krásnym ženám, knihám, múdrym ženám, hre na gitare a všetkým ostatným ženám.